La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Konser: Mabel Matiz


Kent ozanı olarak tanımlanan Mabel Matiz ilk albümünden şarkılarıyla 26 Ocak akşamı GHETTO sahnesinde sevenleriyle buluşuyor.

Adını “Kumral Ada Mavi Tuna” adlı romanda yer alan Tuna karakterinin takma isminden alan Mabel, Matiz’i ise müziğini iyi tanımladığına inandığı “çok düşkün, sarhoş” anlamlarına gelen eski yunanca kökenli argo kelimeden alıyor. İnternet üzerinden geniş bir hayran kitlesine ulaşan Mabel Matiz, kendiyle aynı ismi taşıyan ilk albümünü geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya sürdü. Mabel Matiz ilk günden bu yana başta müzik eleştirmenleri, köşe yazarları olmak üzere çok geniş müziksever kitlenin büyük takdir ve beğenisini topladı.

Mabel, Keremcem, Teoman ve Göksel gibi isimlerin yeni albümlerine verdiği söz ve bestelerle de Türk müzik sahnesinde çok önemli bir besteci ve söz yazarı olarak da yer alacağının ilk sinyallerini vermiş durumda. Hayranlarının yaptığı müzik türünü “Matizm” olarak değerlendirdiği sanatçı, bu konuda yepyeni bir akımın yaratıcısı olarak da dikkat çekiyor.

 

Tarih: 26 Ocak Perşembe

Saat: 21:30

 Adres: Kamer Hatun Caddesi, 10 Beyoğlu 34440 İstanbul

Tel: 0 212 251 75 01

Fiyatı: 15-20 TL