La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Burhan Doğançay İmzalı Özel Seri


BURHAN DOĞANÇAY İMZALI ÖZEL “KURDELELER SERİSİ TABAK KOLEKSİYONU” YENİ YILDA UNUTULMAZ VE ANLAMLI BİR HEDİYE…

 Sunset Grill&Bar’ın, Doğançay Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı yararına Villeroy & Boch’a özel olarak ürettirdiği Burhan Doğançay imzalı “Kurdeleler Serisi” porselen tabak takımı, yeni yıl hediyesi seçiminde özel bir tercih olarak öne çıkıyor…

 60’lı yıllarda duvar resimlerine yönelen Burhan Doğançay, seyahat ettiği şehirlerdeki duvar afişi yırtıklarından edindiği izlenimleri, soyut kaligrafik görünümler halinde “Kurdeleler Dizisine yansıttı.

 İlki 2007 yılında hayata geçirilen koleksiyonun devamı olan Kurdeleler Serisi, Sunset Grill & Bar ve Burhan Doğançay’ın işbirliği ile “Kurdeleler Dizisi”nden seçilen 6 özel çalışma, Villeroy & Boch markalı porselen tabaklara uygulandı.

 Bu yeni koleksiyon Burhan Doğançay’ın Stripes and shadows (1978), Trojan horse (1978), Sharp as an arrow (1982), Ribbons on gray (1984), Alternating red & yellow (1985) ve Eternity (1985) eserlerinden oluşuyor.

 Aynı zamanda bu koleksiyonun sosyal sorumluluk yanı da oldukça önemli:

Koleksiyonun satışlarından elde edilen gelirin tamamı Doğançay Sanat Kültür ve Eğitim Vakfı’na bağışlanıyor.  Kuruluş amacı Türk resim sanatını yurt içi ve özellikle yurt dışında tanıtmak olan bu değerli vakıf, ülkemizde ilköğretim çağında ve imkânı kısıtlı olan çocukların sanat ile tanışması ve sanatın geniş yelpazesini görerek vizyoner bireylerin yetişmesine önemli katkı sağlıyor.

 

Yeni yıl hediyesi için sınırlı sayıda üretilen bu özel koleksiyona ,  Villeroy & Boch Sofra mağazalarından ulaşabilirsiniz.

 

Kanyon 0212 353 04 88 – 89

Caddebostan 0216 385 00 39 veya  

Doğançay Müzesi 0212 244 77 70