La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Os Club İstanbul


İSTANBUL OS CLUB

 

Bu fikrin sahipleri olan Antonio Borraccino ve Fiorella Nozzetti, Roma OS Club’a “İtalyan mükemmelliğini, kozmopolit tatları ve yeme içme kültürünü” Türkiye’de sunma projesini önermişlerdir.

OS menüsünden alınmış tipik özel yemekler, titizlikle hazırlanmış İtalyan mutfağına ait ana yemekler, Roma OS Club’ın şarap sorumlusunun gözetiminde seçilmiş şaraplar ve bunlarla birlikte  % 100 İtalyan önerisi olan bir şeyi yani PİZZA’yı sunacaktır. PİZZA konseptimiz, odun fırının “kaprislerini” öngören geleneksel Romalı dostlar tarafından oluşturulmuştur ve bu pizza fikri Gambero Rosso’nun şefleriyle birlikte geliştirilmiştir.

OS’un pizza tarifi, Gambero Rosso’nun sorumlusu olan, pizza ustası Marco Merola’nın yaratıcılığı ile doğmuştur. Bu pizza için üç farklı unun karıştırılmasıyla elde edilen bir hamur kullanılır ve bu hamur, doğal yollarla mayalanması için tıpkı gerçek geleneksel tarifte olduğu gibi 48 saat bekletilir. 

Mutfak kültürüyle ilgili araştırmalar, şef Matteo Nozzetti tarafından koordine edilmektedir, sonuçları tipik İtalyan ve Roma geleneğinden gelen bilgeliklerin meyvelerini içermektedir. 

 

İSTANBUL OS CLUB’IN YERİ

 

Özgün konseptin izini süren İstanbul OS Club, kendine yer olarak Ortaköy Camii meydanında tam merkezde çok güzel bir bina seçmiştir. Bu seçim ile OS Club, dünyada “sunulan İtalya” konseptiyle tutarlı bir biçimde gerçekleştirdiği ticari ve kültürel misyonuna uygun davranmıştır.

 

Adres: Ortaköy

Tel: 0212 346 43 17