La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

İtalyan pizzasında çıta yükseldi “Bafetto” açıldı


1

2

3

“Çok iyi pizza, çok iyi fiyat” sloganıyla şehrin en iyi pizzacısı olmayı hedefleyen Bafetto, Bağdat Caddesi’nde hizmet vermeye başladı.

 

Mayıs ayında Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da açılan Bafetto, incecik nefis İtalyan pizzalarıyla çok iddialı. İtalya’nın en iyi pizza ustalarından alınan eğitimlerle oluşturulan pizza hamuru, en az 48 saat mayalandırmada bekletildiği için hiç yemediğiniz kadar hafif. Bu hafif ve kağıt inceliğindeki hamur İtalya’dan getirtilen özel bir sosun taze domates ve baharatlarla harmanlanmasıyla oluşan pizza sosu ile birleşiyor. Üzerine koyulan Mozzarella ve kaliteli malzemelerle oluşan sonuç da size “uzun zamandır yediğim en iyi pizza” dedirtiyor.

 

"Basit güzeldir" matığıyla yola çıkan ve sadece pizza restoranı olarak hizmet veren Bafetto’nun menüsünde birbirinden lezzetli pek çok pizza çeşidi bulunuyor. Herkesin damak tadına uyacak yaklaşık 25 farklı pizzası bulunan Bafetto, lezzet ve kalitenin yanı sıra fiyat konusunda da oldukça iddialı. Pizza fiyatları 9,90 TL’den başlıyor ve sadece 19,90 TL’ye kadar uzanıyor. Böylece nefis İtalyan pizzalarının bir gurme lezzetinden çıkartılıp daha geniş bir kesime ulaştırılması hedefleniyor.

 

Pizzanın yanı sıra, yanında eşlik etmek üzere üç farklı salata seçeneği sunan Bafetto’da; ayrıca soft içeceklerin dışında bira, kadeh şarap, Sangria ve Mojito seçenekleri bulunuyor. Tatlı olarak ise hepsi bardakta sunulan tiramisu, cheesecake ve limon sorbe sizleri şaşırtmak üzere bekliyor.

 

Sıcak, rahat ve keyifli bir mekan yaratmak amacıyla tasarlanan Bafetto, 90 kişiye kadar ev sahipliği yapabiliyor. Mekanın ferah bahçesi havaların ısınmaya başladığı şu günlerde, güzel havanın tadını çıkarılabilecek en güzel mekanlardan biri. İlk şubesi Bağdat Caddesi’nde açılan Bafetto, 2013 yılı sonuna kadar restoran sayısını 5’e çıkarmayı hedefliyor.

 

Siz de şehrin en İtalyan pizzasını tatmak ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, haftanın her günü 11:00 - 24:00 saatleri arasında hizmet veren Bafetto’ya muhakkak uğrayın!

 

Bafetto Adres:  Bağdat Caddesi Yapı Kredi İkramiye Blokları No: 361 Şaşkınbakkal – İstanbul

Tel: 0216 360 12 07