La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Bicycle Film Festival İstanbul'a geliyor


2001 yılından bu yana Paris, Londra, Milano gibi 20’den fazla şehirde düzenlenerek uluslararası bir etkinliğe dönüşen ve dünyanın her yerinde yoğun ilgi gören “Bicycle Film Festival” için sırada İstanbul var! Efes Pilsen ana sponsorluğunda ve Hollanda Başkonsololuğu’nun desteği ile 13 – 16 Eylül tarihleri arasında bisikletseverlere sanat ve sporla dolu dört gün yaşatacak olan festival, bu yıl ilk kez İstanbul’da yapılacak.

Brendt Barbur’ın New York’ta bisiklete binerken yaşadığı otobüs kazasının etkilerini, olumlu bir etkinliğe dönüştürmek istemesi ile kurulan BFF (Bicycle Film Festival), uluslararası 11. yılında bisikletlerin değerinin müzik, sanat ve sinema üzerinden anlaşılması için İstanbul’da.

Dünyadaki kültür başkentlerinde hızla büyüyen, şehir merkezli küresel “Bisiklet Hareketi” BFF; aralarında Spike Jonze, Amelia Shaw gibi yönetmenlerin kısa metraj bisiklet filmlerinin yer aldığı özel gösterimler, açılış partisi, fotoğraf sergisi, paneller ve bisiklet gezisi çeşitli etkilnliklerle İstanbul’un farklı mekanlarında gerçekleşecek. Geçmiş yıllarda Blonde Redhead, Roisin Murphy, Metronomy ve Glass Candy gibi sanatçıların sahne aldığı “BFF Parti / BFF Party” de ise bu yıl, Blonde Redhead’ten Amedeo Pace & Simone Pace ve TV ON THE RADIO’DAN Roofeo performansları ile İstanbul’da olacak.

www.bicyclefilmfestival.com