La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Son yılların çarpıcı piyanistlerinden Martina Filjak


Son yılların en heyecan verici genç piyanistlerinden biri olan Martina Filjak, Akbank Sanat'ta...

Şiirsel tutkusu ve teknik ustalığının yanı sıra, karizmatik kişiliği ve büyüleyici sahne performansıyla tüm dünyada büyük övgü toplayan sanatçı, Zagrep Müzik Akademisi'nden, daha sonra ise Viyana Konservatuarı ve Hannover'deki Hochschule für Musik solistlik sınıfından mezun oldu. Como Piyano Akademisi'nde Dmitri Bashkirov, Peter Frankl ve Andreas Staier'in ustalık sınıfına katıldı.

Son dönemde birlikte çaldığı orkestralardan bazıları: Staatskapelle Weimar, Orquesta Sinfónica de Madrid, Orchestra Filarmonica di Torino, Zagreb Solistleri, Liechtenstein Senfoni Orkestrası,The Florida Orchestra,İsrail Oda Orkestrası, Norddeutsche Philharmonie Rostock, Orchestre Symphonique et Lyrique de Nancy, Anhaltische Philharmonie Dessau, Toledo Senfoni Orkestrası, Illinois Senfoni Orkestrası ve San Antonio Senfoni Orkestrası'dır.

Sanatçı, Sebastian Lang-Lessing, Christian Zacharias,Stefan Sanderling,Heinrich Schiff, Theodor Guschlbauer, Christoph Poppen gibi şeflerin yönetiminde, dünyanın önde gelen orkestraları ile birlikte sahne aldı. Kaydettiği Soler sonatları Naxos tarafından 2011 yılında piyasaya sürüldü.