La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

İtalyan pizzası Bafetto’dan acılı ezmeli-humuslu pizza


Bağdat Caddesinde hizmet veren Bafetto, İtalyan pizzasını yöresel mezelerle birleştirdi ve acılı ezmeli-humuslu pizzayı beğeniye sundu.

Gerçek İtalyan pizzasını uygun fiyata sunan Bafetto, Bağdat Caddesi Şaşkınbakkal’da hizmet veriyor. İtalya’nın en iyi pizza ustalarından alınan eğitimlerle oluşturulan pizza hamuru, en az 48 saat mayalandırmada bekletildiği için hiç yemediğiniz kadar hafif. Bu hafif ve kağıt incelediğindeki hamur, İtalya’dan getirtilen özel sosun taze domates ve baharatlarla harmanlanmasıyla oluşan karışım ile birleşiyor. Üzerine koyulan mozzarella ve kaliteli malzemelerle ortaya çıkan pizza lezzetiyle fark yaratıyor.

Mezeli pizza!

Butik pizza restoranı olarak hizmet veren Bafetto’nun menüsünde birbirinden lezzetli pek çok pizza çeşidi bulunuyor. Herkesin damak tadına uyacak yaklaşık 25 farklı pizzası bulunan Bafetto, özel tatlarıyla da dikkat çekiyor. Humus ve acılı ezme ile hazırlanan Bafetto pizza, üzerine roka konularak servis ediliyor.

Hem hesaplı hem gurme

Bafetto lezzet ve kalitenin yanı sıra fiyat konusunda da oldukça iddialı. Gurme İtalyan pizzasını çok iyi fiyata sunan Bafetto’da pizzalar 9,90 TL’den başlıyor ve sadece 19,90 TL’ye kadar uzanıyor. Böylece nefis İtalyan pizzalarının bir gurme lezzetinden çıkartılıp daha geniş bir kesime ulaştırılması hedefleniyor. Ayrıca hafta içi her gün 12:00-18:00 saatleri arasında 2 al 1 öde kampanyasından yararlanılabiliyor.

Bu pizzalar şişmanlatmıyor

Bafetto ‘pizza şişmanlatır’ algısını kırmayı hedefliyor. Kağıt inceliğindeki hamuru özel bir formülle hazırlayan Bafetto’nun pizzaları hem sağlıklı hem de diğer pizzalara oranla düşük kalorili. Tüm pizzalarda tam buğday hamuru seçeneği de bulunuyor.

İlk şubesi Bağdat Caddesi’nde açılan Bafetto, 2013 yılı sonuna kadar restoran sayısını 5’e çıkarmayı hedefliyor. Siz de şehrin en İtalyan pizzasını tatmak ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız, haftanın her günü 11:00 - 24:00 saatleri arasında hizmet veren Bafetto’ya muhakkak uğrayın!

Bafetto Bağdat Caddesi Yapı Kredi İkramiye Blokları No: 361 Şaşkınbakkal – İstanbul Tel: 0216 360 12 07