La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Türkiye’nin peynircisi Ekici’den İtalyan işi lezzet: Ricotta


Türkiye’nin peynircisi Ekici, İtalyan tipi lor olarak da bilinen Ricotta ile peynir severlere iddialı bir lezzet sunuyor.

Ekici Ricotta hafif ve sağlıklı olması ile yaz aylarında light menülerin vazgeçilmezi olacak. Ekici Ricotta sürülebilir kıvamda ve oldukça hafif bir lezzete sahip. Sade tüketilebileceği gibi kahvaltılarda reçel ile kızarmış ekmek ve çıtır simit ile tadına varılabilir. Lezzeti ile kaymağa alternatif Ekici Ricotta kolay sürülebilir kıvamda olması ve besleyiciliği ile çocukların rahatlıkla tüketebileceği bir ürün. Ayrıca lezzeti ile kaymağa alternatif oluşturuyor. Bir o kadar da düşük kalorili.

 

Kahvaltı dışında kurabiye ve keklerde, makarna, pizza ve diyet yapanlar için özellikle salatalarda sos olarak kullanılabiliyor. Ara öğün veya aperatif olarak tüketildiğinde şeker ve çikolata ürünleri ile karıştırılıyor. 150 gr’lık ambalajlarda ve ekonomik fiyatıyla raflarda yer alıyor. 100 gramında 135,54 kcal enerji, 19 gr. yağ, 0,05 gr. karbonhidrat, 15,13 gr.protein, 303,8 mg kalsiyum bulunuyor. Yarım asrı aşkın süredir sadece peynir üretimi yapan Ekici, İtalyan tipi lor peyniri Ricotta ile yaz aylarında da sofraların vazgeçilmezi olacak.