La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

İstanbul Culinary Institute'tan Pop-Up Cookery Book


Türkiye’nin aşçılık ve yemek eğitimi konusunda en saygın kuruluşlarından Istanbul Culinary Institute, kuruluşunun 7. yılını sıradışı yemek kitabı ile kutluyor.

Chefschool Profesyonel Aşçılık Sertifika Programları’nda eğitimi verilen temel reçeteler, tanımlar ve yemek meraklılarının ilgisini çekecek bilgilerin yanı sıra Enstitü Restaurant’ın sevilen yemeklerinin tariflerinin de yer aldığı kitabı benzerlerinden ayıran en önemli özelliği eğlenceli detaylarla zenginleştirilmiş ilk pop-up yemek kitabı olması.

Kitabın sol cebindeki ‘Temel Tarifler’ bölümünde yemek pişiren herkesin ihtiyaç duyduğu ana soslar, et ve balık suları, aromalandırılmış yağlar ile belli başlı tatlı tarifleri dâhil olmak üzere İstanbul Culinary Institute’un profesyonel aşçılık programında öğretilen 25 özel tarif bulunuyor. Bu tarifleri yorumlayarak evde sağlıklı yemekler yapmak ya da yemeklere lezzet katmak mümkün.

‘Mevsimsel Tarifler’ bölümü, Enstitü Restaurant’ın sevilen tatlarından seçilmiş, tadım mönüsü mantığında kurgulanmış, her mevsim için beşer yemeğin yer aldığı toplam 20 tariften oluşuyor. Bu 20 yemek, yıllardır Enstitü Restaurant’da pişirilen, Türk mutfağının klasik lezzetlerinin uluslararası tekniklerle yorumlandığı 20 favori lezzet. Bu lezzetler, Enstitü Restaurant’ın kuruluşundan bu yana temel felsefesine uygun olarak ait oldukları mevsimde bulunabilecek malzemeler kullanılarak hazırlandı. Sol cepteki temel tariflerden bazılar ile içiçe geçen bu reçeteleri kendi zevkinize göre yorumlayarak pek çok farklı yemek yaratabilirsiniz.