La Cucina Italiana Anasayfa

A+ A-

Ünlü Şef Maximillian J.W. Thomae artık Metro’da


Türk Mutfağına getirdiği yenilikçi yaklaşımla pek çok genç aşçıya ilham kaynağı olan dünyaca ünlü şef Maximillian J.W. Thomae dünyanın lider toptancı marketi Metro’ya transfer oldu.

Türkiye’de çalıştığı 20 yıl boyunca Türk mutfağına yenilikçi bir yaklaşım getiren ve genç şeflerin yetişmesine destek veren, dünyaca ünlü şef Maximillian J.W Thomae, lider toptancı market Metro’nun mutfağında göreve başlıyor.

Mutfağından çıkarak market raflarına yönelen şef Thomae, Metro Toptancı Market bünyesinde çok geniş bir yelpazede görev alacak. Thomae, Metro çalışanlarına ve müşterilerine eğitimler verecek, özellikle yeni dönemde odaklanılacak HORECA Select özel markasına yönelik ürün ve strateji geliştirilmesinden sorumlu olacak. Ayrıca HORECA doğrultusunda geliştirilmesi gereken konularda eğitimler organize edecek olan Thomae, HORECA’nin ilişkili olduğu şef, şef birlikleri ve satış ekibiyle köprülerin oluşturulmasında da destek sağlayacak. Yerel ürünler projesinin de bir üyesi olarak çalışacak olan Thomae, Metro mağazalarında açılacak mutfakların programlarının ve prensiplerinin oluşturulmasından da sorumlu olacak.

Özerkan: “Şef Thomae ile Türk Mutfağına yeni bir soluk getireceğiz” 

Metro Toptancı Market Türkiye Genel Müdürü Kubilay Özerkan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Türk mutfağını ve şeflerini farklı platformlarda desteklemeyi görev kabul ediyoruz. Bu doğrultuda şefleri daha iyi anlamak için uluslararası deneyimi olan ve aynı zamanda Türkiye’yi de çok iyi tanıyan bir şefle işbirliği yapıyoruz.  20 yıldır Türkiye’de yaşayan Maximillian J.W Thomae, birikimini bir anlamda beyaz yakalı biri olarak değiştiriyor. Türkiye’de ilk kez gerçekleştirdiğimiz bu işbirliğinin Metro’ya ve sektörümüze farklı bir soluk getireceğine inanıyoruz” dedi. 

 

Modern Türk Mutfağının yaratıcılarından biri…

17 yaşındayken bir restoranın mutfağında stajyer olarak başladığı profesyonel iş yaşamına Michelin yıldızlı restoranlar ve uluslararası otellerde Executive Chef olarak devam eden Maximillian J.W Thomae, Türkiye’de çalışan en kariyerli şeflerin arasında yer alıyor. Thomae, zengin yöresel malzemeler ve yeni sunuşlarla modern Türk Mutfağının da yaratıcılarından biri olarak tanınıyor.

Geçtiğimiz yıllar boyunca asistanlarına verdiği eğitimlerle onların yaratıcılıklarının ön plana çıkmasını destekleyen Thomae, Türk gastronomi dünyasına katkıları ve genç şeflerin eğitimine verdiği destek nedeniyle TUSİD tarafından da ödüle layık görüldü. Ünlü şef, Türkiye’de çalıştığı 20 yıl boyunca birçok genç şefin yetişmesini ve başında bulunduğu Aşçılık Milli Takımı’nın uluslararası ödüller almasını sağladı.

 

Metro Toptancı Market Hakkında 

Metro Toptancı Market, dünyanın en önemli uluslararası perakende şirketlerinden Metro Group’un satış şirketlerinden biridir. Metro Toptancı Market, profesyonellerin kendileri ve işyerleri için ihtiyaç duydukları 20.000 çeşit gıda ve 30.000 çeşit gıda dışı ürünü, fiyat-kalite-performans ilişkisini gözeterek sunmaktadır.

Metro Toptancı Market, 29 ülkede 750’ye yakın mağazayla hizmet vermektedir. Dünya çapında 110.000’den fazla çalışanı olan şirket, tüm dünyada 21 milyon profesyonel müşteriye hizmet vermektedir.

Metro Group’un lokomotif şirketi olarak kabul edilen Metro Toptancı Market, ülkemizde 1990’dan bu yana faaliyet göstermektedir. Uygun fiyatlı, taze ve kaliteli on binlerce ürün, yurt çapına yayılmış 29 Metro Toptancı Market mağazasında satışa sunulmaktadır.