La Cucina Italiana Anasayfa
DÜNYANIN EN ÇOK OKUNAN İTALYAN YEMEK DERGİSİ TÜRKİYE'DE!!!


NİSAN SAYISINI BAYİNİZDEN İSTEMEYİ UNUTMAYIN!
NİSAN SAYISINDA NELER VAR?
KIBRIS’A YOLUNUZ DÜŞERSE...
Yazarımız Erol Kaynar konumu ve özenli hizmetiyle olduğu kadar mutfağıyla da özel bir işletmeyi kaleme alıyor bu ay sizler için.

TOSKANALI ÜÇLÜDEN YENİ ZEYTINYAĞI KİTABI: ZEYTİNYAĞI NASIL YENİR?
Geçen yıl bu sayfalarda Filippo Felugiani, Marco Provinciali ve Andrea Leonardi’nin leziz kitabı “Come si Mangia l’Olio?” “Zeytinyağı nasıl yenir?”i uzun uzun anlatmıştık. Harika üçlü, ilk kitabın başarısından cesaret alıp hemen kolları sıvamış, tam bir yıl sonra yepyeni, daha da zengin bir versiyonla karşımızdalar.

UKALIFE’TAN İKİ YENİ MEKAN
Her işletmesinde özel bir kimlik ve mutfak kültürü oluşturan Ukalife’ın yeni markaları Louie Istanbul ve Barbounia Lokanta, Akasya AVM’de açıldı.

Kuru bakliyatın en lezzetli hali
Kış aylarının vazgeçilmez malzemesi kuru bakliyatları, baharın su gibi körpe malzemeleriyle ve yeni tariflerle buluşturuyoruz. Lezzetli, doyurucu ve uyumlu yapılarıyla sağlığınıza sağlık katacak bu minik taneciklerle lezzet dolu şifalı tabaklar hazırlıyoruz!

ZEYTİNYAĞLI ZİYAFETİ
Bu ay Arda Türkmen’in hazırladığı nefis zeytinyağlılarla sofralarımıza sağlık ve lezzet katıyoruz.

Kızartmanın en tatlı hali
İtalyan mutfağında pek sevilen kızarmış tatlıların en lezizlerinden oluşturduğumuz seçki ile tatlı keyfinin doruğuna çıkıyoruz.

BAHARIN MÜJDECİSİ
Yemek stilisti ve şef Dilek Yetkiner bizler için, körpecik Ege otları ile bahara özel leziz ve tazeleyici tarifler hazırladı.

RICOTTA
Yumuşacık kıvamı ve enfes süt aromasıyla tatlı ve tuzlu tariflere lezzet katan ricotta peynirini evde de kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

DOSTLARLA BAHAR SOFRASI
Mevsimin en tazeleriyle bahar havasını sofralara taşıyor, yeni mevsimi sevdiklerimizle birlikte birbirinden yaratıcı tatlarla karşılıyoruz.

BEEF WELLINGTON WELLINGTON USULÜ BONFİLE
Bir generalin onuruna yaratılmış ve İngiliz mutfağının popüler yemeklerinden biri haline gelmiş Beef Wellington’ı şeflerimizin tavsiyelerine uyarak kolayca hazırlayabilirsiniz.

DOĞU-BATI SENTEZİ
Uzak Doğu mutfağının bol proteinli soyalı makarnası vermicelli’yi İtalyan usulü soslarla lezzetlendirerek daha önce hiç tatmadığınız enfes lezzetler yaratıyoruz.

LEZZET KOMBİNASYONLARI
Mevsimin leziz malzemelerinden aldığımız ilhamı hayal gücümüzle birleştirerek bahar esintisi taşıyan sofralar hazırlıyoruz.

Baharatlar
Bir tutamıyla bile yiyeceklerde lezzet fırtınası yaratan baharatlar, sağlığımıza kattığı faydaları ile de sofraların vazgeçilmezi.

ZAMANSIZ ŞEHİR PALERMO
Sicilya’nın en güzel şehirlerinden olan Palermo’nun mimari ve gastronomik harikaları arasında bir bahar gezintisine çıkıyoruz.

SAKATATLARA ŞEF DOKUNUŞU
La Cucina Italiana Özel Şef Geceleri için Four Seasons Istanbul at the Bosphorus’un restoranı Aqua’daydık geçtiğimiz ay. Executive Sous Chef Görkem Özkan ve Pastane Şefi Adil Çakıcı’nın bizler için hazırladığı “Şef Dokunuşlu Sakatatlarla Lezzet Şöleni” adlı menüde yer alan çok özel tarifleri paylaşıyoruz bu ay sizlerle.

www.lacucinaitaliana.com.tr